Zapraszamy do naszego T IoT LABu w Arboretum w Rogowie.

Sprawdź

Technologia w służbie nauce

Technologia znalazła zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia. Nie inaczej jest w świecie naukowym – także tutaj odpowiednie zaplecze technologiczne może otworzyć nowe możliwości w obszarze badań i kształcenia na najwyższym poziomie. Właśnie taką inteligentną infrastrukturę stworzyliśmy dla jednej z czołowych polskich uczelni – Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Na terenie Arboretum w Rogowie stworzyliśmy T IoT LAB, Inteligentną strefę pomiarów parametrów środowiska.

Dzięki współpracy z T-Mobile środowisko naukowe i studenci SGGW zyskali dostęp do rozwiązań bazujących na technologii Narrowband-IoT, które pozwolą na automatyczne gromadzenie różnorodnych danych i parametrów środowiskowych istotnych zarówno w procesie kształcenia akademickiego, jak i edukacji z zakresu zastosowań technologii w różnych dziedzinach.

Poznaj rozwiązania technologiczne wykorzystane w T IoT LABie w Arboretum w Rogowie

Zapraszamy do T IoT LABu w Arboretum

Plan T IoT LABu Odwiedź Arboretum

Wideo

Galeria

Technologie

Internet of
things (IoT)

to w uproszczeniu system komunikujących się urządzeń elektronicznych, które bez udziału człowieka wymieniają między sobą dane. Urządzenia łączą się bezprzewodowo, co więcej w efekcie przesyłanych danych i ich analizy, wchodzą w interakcję z otoczeniem.

Narrowband
IoT (NB-IoT)

Żeby zapewnić odpowiedni przepływ danych oraz stabilność rozwiązań niezbędna jest niezawodna sieć. T-Mobile jako operator telekomunikacyjny posiada nie tylko sieć mobilną gsm, ale również jedyną w Polsce komercyjną sieć Narrowband-IoT o zasięgu ogólnopolskim, działającą w licencjonowanym paśmie radiowym LTE 800 MHz.

Standard Narrowband IoT (NB-IoT) należy do rodziny LPWAN (Low Power Wide Area Network), który cechuje:

Niska moc (ang. low power) niewielkie zużycie energii umożliwia zasilanie z użyciem pojedynczej baterii przez wiele lat, nawet w razie częstego przeprowadzania pomiarówi przy uwzględnieniu takich aspektów, jak samoczynne rozładowanie i degradacja baterii.

Duży obszar (ang. wide area)– dane w sieci mobilnej przesyłane są nawet w trudnych warunkach, np. na obszarach miejskich, gdzie sygnał radiowy narażony jest na wiele przeszkód zakłócających transmisję lub w miejscach tłumiących fale radiowe, takich jak piwnice czy instalacje podziemne.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach IoT od T-Mobile.